W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTNOWOŚCI: Śluza dwuklapowa sterowana pneumatycznieŚluza dwuklapowa pneumatyczna BART ZDP-EX - armatura przemysłowa skrojona na miarę urządzeń odpylających

Śluzy dwuklapowe serii BART ZDP-EX przeznaczone są do przesyłania i odcinania mediów między kołnierzami systemu rurociągu przesyłowego w zakresie dopuszczalnych górnych granic ciśnienia i temperatury w różnych gałęziach przemysłu, do pracy w przestrzeni zagrożonej wybuchem.

Śluzy dwuklapowe BART ZDP-EX zaproponowane w tym sezonie przez specjalistów z firmy BART znajdują zastosowanie przy transporcie materiałów sypkich pomiędzy dwoma niezależnymi urządzeniami odpylającymi, lub między urządzeniem odpylającym a pojemnikiem służącym do składowania transportowanego materiału. Śluzy zaprojektowano jako pośrednie przepustnice kołnierzowe motylkowe, których obudowa odlana jest jako jeden żeliwny element. Wewnętrzny gumowy uszczelniacz uniemożliwia podsysanie powietrza do urządzenia odpylającego. System klap wyposażony jest w silniki pneumatyczne dwustronnego działania. 

Urządzenie posiada wytrzymałość ciśnieniową 2 MPa i może pracować w zakresie temperatury otoczenia od -20 do +50°C. Przepustnice są odporne na uderzenia i na przebicie płomieniem.

Śluzy dwuklapowe przygotowane w wersji ATEX odporne są na wybuch pyłów organicznych lub metalicznych o klasie wybuchowości ST1 i ST2 wtedy, kiedy zasuwa jest zamknięta. Ponadto, w stanie zamknięcia, systemy zabezpieczające wykorzystujące śluzy dwuklapowe są także odporne na wybuchy wskutek zapłonu mieszanin pyłu aluminiowego/powietrza i takich mieszanin pyłów metali i powietrza z pyłem w klasie wybuchowości pyłów St3 (Kst < 500) o przebiegu wybuchu podobnym do przebiegu wybuchu mieszanin pyłu aluminiowego i powietrza.

Śluzy dwuklapowe oferowane są przez firmę BART w rozmiarze DN 200 oraz DN 250 odpowiednio jako urządzenia: BART ZDP-200-EX i BART ZDP-250-EX .

Więcej informacji na temat oferowanych produktów  znajdziesz w dziale OFERTA.

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje