W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

x

Aktualności BARTREALIZACJE: instalacja wentylacji w zakładzie przerobu mechanicznego węgla kamiennegoBart przygotowuje instalację wentylacji  w ramach modernizacji zakładu przeróbki mechanicznej węgla kamiennego.

Instalacja wentylacji obejmuje przygotowanie wentylacji nawiewnej i nawiewno-wywiewnej na wielu poziomach zakładu z zastosowaniem 8 centrali wentylacyjnych  z przepustnicami wielopłaszczyznowymi oraz wentylatorów przeciwwybuchowych.  Więcej o tej instalacji - poniżej...


Bart wentylacja w kopalni

Bart wentylacja w kopalni

Bart wentylacja w kopalni

zakład przerobu mechanicznego węgla

W tym kompleksowym obiekcie przeróbki mechanicznej węgla realizujemy wykonanie instalacji wentylacji nawiewnej z wykorzystaniem siedmiu centrali wentylacyjnych oraz nawiewno – wywiewnej – w obecności jednej centrali wentylacyjnej. Każda z central wentylacyjnych składa się z sekcji mieszania, filtrów, sekcji wentylatora, filtra elektrostatycznego, nagrzewnicy wodnej, tłumika oraz przepustnic wielopłaszczyznowych.

Centrale wentylacyjne nr 1 – 5, które zostały zlokalizowane na poziomie 0,00 oraz +5,10 - obsługują poszczególne kondygnacje obiektu. Powietrze wentylacyjne nawiewane jest na obiekt poprzez sieć kanałów wentylacyjnych z wykorzystaniem kratek ze zintegrowanymi przepustnicami umożliwiającymi regulację przepływu powietrza. W celu zredukowania hałasu powietrza wentylacyjnego, dla każdej z central zostały zabudowane tłumiki akustyczne.

Na obiekcie znajdują się 2 rozdzielnie elektryczne obsługiwane przez centrale wentylacyjne nr 6 oraz 7 zlokalizowane na poziomie 0,00. Powietrze nawiewane jest do rozdzielni elektrycznych z wykorzystaniem kratek wentylacyjnych z przepustnicami. Na kanałach wentylacyjnych - w celu zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego w każdej rozdzielni - dla każdej kratki zabudowano klapę pożarową.

Pomieszczenie warsztatu obsługiwane jest przez centralę wentylacyjną nr 8 – centralę typu nawiewno – wywiewnego.

Powietrze z obiektu usuwane jest z wykorzystaniem trzech wentylatorów zabudowanych na poziomie +34,30, natomiast w celu odprowadzenia wilgoci gromadzącej się pod dachem – na dachu budynku zabudowane zostały wywietrzaki. 

mgr inż. Marcin Bieroński - Inżynier Robót - Bart Sp. z o.o.

Certyfikaty / Wyróżnienia / Referencje